Jak překonat strach při seznámení

Jak se překonat strach a seznámit se se slečnou, která se ti sice moc nelíbí, ale nemáš moc na výběr-tedy, jak se zdá?
Třeba se zkus seznámit ještě jednou a pak znovu a znovu … a po pěti, deseti nebo i dvaceti pokusech se ti to určitě povede. Už po 4. pokusu se pravděpodobnost vzniku obav prudce sníží. Důležité je po prvním «odmítnutí» se neutěšovat, že to neumíš nebo že se ti ta slečna vlastně ani moc nelíbí..

Poté analyzuj své chování a nezapomeň, že hrát si na schovávanou sám se sebou se nevyplácí! Nebuď smutný a neztrácej čas zármutkem. Změň strategii! Uvědom si, že nejsi horší než ostatní, a tudíž můžeš být také úspěšný! Nastav si patřičně software :). Veškeré tvé myšlenky musí být pozitivní. Musíš vnímat každý bezvýsledný případ jako ponaučení a zároveň jako dar v podobě neocenitelné zkušenosti.

Nevěříš?

Například tě odmítla drsným způsobem – to je skvělé! Kdyby měla jinou náladu, tak by ještě dlouho trvalo, než by ses dozvěděl, že za nádherným zevnějškem se skrývá – možná – bezohledná mrcha. Vysmály se ti za nepodařenou větu? Skvěle, to ti alespoň umožní zamyslet se nad dalšími více originálními způsoby seznámení, a to je to pravé. A za druhé - slečna, která je schopná se někomu vysmát, je nejspíš nejenže až moc náročná a rozmazlená mužskou pozorností, ale není asi ani moc charakterní. Nejlepší dárek, který ti mohla dát, je ukázat své pravé já hned na začátku. To zaslouží poděkování, které má smysl jí vyjádřit.

Ve zbývajících případech, kdy tě slušně odmítly, v žádném případě nepospíchej s couváním zpátky a přečti si návody. Samozřejmě se do prvního happy-endu dá počítat s nějakou tou nejistotou a negativními myšlenkami. Ty se to musíš naučit ignorovat a snažit se dosáhnout svého cíle. Z teorie pravděpodobnosti víme, že nakonec musíš potkat slečnu, která se bude chtít seznámit i při použití nedokonalé strategie. A dále už je to jenom otázka času a nových zkušeností.

Přece nevypadáš jako imbecil! Vzhled hraje roli, ale není nejdůležitější. Každý má jiný vkus. Například, můžeš mít větší úspěch než ti, jejíchž vzhled považuješ za lepší než vlastní. Takže se najdou slečny i pro tebe.

Nejsi přece blbej! Takže pro seznámení se slečnou tvé IQ bude úplně stačit :)

 • A jestli mě odmítne nebo pošle „někam daleko“?
 • Co můžeš ztratit?
 • Tak určitě ztratím ji. A když se mi bude HODNĚ líbit…
 • Ano, existuje tady i taková možnost. A když se to nepovede, tak za týden tu slečnu, která se ti tak líbila a kterou už nikdy neuvidíš, si už nebudeš ani pamatovat.
 • Ale budu mít depku.
 • Ano, možná jo. Ale co to je vlastně deprese? To je výsledek sebebičování.. Díky malé nepříjemnosti - z pocitu vlastní nedokonalosti začínáš truchlit nad negativitou celého světa. Měl bys s tím včas přestat a pokračovat v hledání, pak nebudeš mít čas přemýšlet nad takovými věcmi.

Tedy, začni znovu hledat. Představ si, že se chceš zeptat «Kolik je hodin?». To je přece jednoduché! A co tě stojí říct místo jedné věty jinou? Jenom ne tuhle: «Slečno, můžu se s tebou seznámit?». Cokoliv. Jakoukoliv nestandardní větu, která přímo nemá nic společného s tvým úmyslem. Například: «Slečno, nevíte, jaký je teď kurz španělského pesos?». (pozn.aut. tak zabiješ dvě mouchy jednou ranou, protože si hned ověříš, zda je inteligentní a má ponětí o finanční politice EU :) )
 • A když nejde o běžné seznámení, ale když někoho opravdu ze srdce miluješ?
 • Miluješ neznámého člověka? To znamená, že tady jde jenom o vzhled. A toto je čistě sexuální pud, není to žádná láska. Nelze se zamilovat jen na pohled.


A ještě několik poznámek. Všechny postupy jsou efektivní jenom při jedné podmínce. Musíš být sebejistý. Žádná tréma. Musíš se cítit uvolněně. Ty musíš vypadat a mluvit jako sebejistý člověk.

Jak dosáhnout sebedůvěry:
 • Existuje jeden velmi dobrý způsob. Spočívá v tom, že se seznámíš se všemi slečnami na ulici. Já vím, je to těžké, ale zkus se přinutit chodit alespoň k těm pěkným. Prvních pět pokusů bude hodně náročných, ale posté budeš dělat všechno automaticky. V lidské komunikaci je příliš mnoho šablon.
 • Pro některé lidi bývá těžké se přemoci, proto můžeš zkusit na začátku komunikaci s lidmi ze svého okolí, nejdříve nejbližšího jako je rodina, pak širší okruh jako jsou známí. Můžeme se sblížit s bývalými spolužáky (spolužačkami) a dosáhnout toho, aby neexistovala témata, o kterých se nemůžete bavit. Na druhé straně, je zajímavé se od nich zkusit dozvědět důvody tvého neúspěchu. Zkrátka a dobře si zapamatuj, že komunikace s ženou přináší vždy užitek ve smyslu zkušeností, a nezáleží, kdo a kolik jí je (třeba padesát). Jsme prostě různí.
 • Občas se může zdát, že na ulici uspějí jenom frajeři, kteří se seznamují pomocí důmyslných šablon. Ve skutečnosti to tak ale zdaleka není. Jen málokdy se slečna setká s něčím opravdu originálním. Proto s postupem času si uvědomíš, že hlavní nejsou slova, ale originální vystupování.
 • A na konec, jak dosáhnout uznání sebe sama: vybereš si slečnu, která se ti opravdu hodně líbí, a zkusíš se s ní seznámit. Určitě si předem promysli situaci, kde nebudeš moc mluvit, jinak totiž třesoucí se koktající kluk vyvolá v lepším případě úsměv, v horším – tvrdou ignoraci a … Poté, i když se ti nepodaří seznámit se s ní, tak v následujících případech se budeš cítit mnohem uvolněněji a lépe.
 • Seznamovat se na ulici (v metru), to není zrovna můj šálek čaje - co když už je zadaná a nebude se se mnou vůbec chtít bavit. Je to komplex? A když ano, tak jak se ho zbavit?
 • Od jejího současného přítele? :) Zbavit se ho je jednoduché: přijít a promluvit. Co obvykle nejvíce ze všeho přivádí do rozpaků? Možnost odmítnutí v drsné nebo ironické podobě? Pak si dej jako cíl se se slečnou akorát pobavit, říct jí kompliment, a jako maximální cíl – zjistit její telefonní číslo. Až to uděláš 20-30krát, tak veškerý strach a tréma zmizí. Pak si můžeš dat náročnější cíl. A jestli máš problém s prvním cílem, tak začni se známými, kamarádkami, kolegyněmi apod. - «Wow, ty dneska vypadáš ale skvěle, a tvé šaty jsou nádherné. Je zajímavé, jak jsem si dříve mohl nevšimnout, jak moc jsi pěkná».


Nech rozpovídat se nějakou svou kamarádku o nějakém důvěrném, intimním tématu nebo o problému seznámení: za prvé ti to může pomoci překonat nesmělost při navazování kontaktu, a za druhé, můžeš získat užitečné rady.

Když si zvykneš komunikovat se známými, tak přejdeš dále, a to k takovým ženám, se kterými se znáš jenom od vidění (vztahy typu «ahoj—ahoj»).
Například:
 • úplně neznámé ženy,
 • božské krasavice,
 • ženy, procházející se s jinými osobami ženského pohlaví (kamarádkou, sestrou) nebo příbuznými (otcem, matkou),
 • když jde slečna spolu s manželem nebo přítelem. Nemyslí si, že si říkáš o pěst – upřímný kompliment slečně je příjemný i jejímu společníkovi,
 • když kolem není moc vhodné prostředí s velkým množstvím diváků (vagon metra, bus plný lidi apod.)


… Obecně, tyto etapy „Velké Cesty“ (stejně jako u cesty samuraje) můžeš pak vymýšlet sám v závislosti na tvých komplexech. Nejdůležitější je důsledná postupnost.

Prodiskutovat na fóru
Novinky emailem Subskribovat
Úvod Kontakty