Komplexy

Jak se mi zdá, tak všechno vychází jenom z ohromné nejistoty v sebe a nesmělosti při rozhovoru s neznámým člověkem.

To je obecný komplex. Setkáváme se ním poměrně často. A zbavit se ho není tak těžké, jak se může občas zdát. Hlavně je chtít se ho zbavit.

Určitě víš, jak někteří říkají, že se k holkám nemůžou ani přiblížit.

Trochu ti to přiblížím.

— Najednou jsem jí spatřil. Byla moc krásná. Její oděv zvýrazňoval křivky jejího těla… Jak je jenom pěkná… Mám se přiblížit nebo ne? Neuvěřitelně mě to láká… Ale co jí řeknu??? Co se má v takových situacích říkat?!? A co když mě odmítne? Zrychluje se ti tep, roste tlak, začínáš se potit.. Ale touha se s ní seznámit je příliš velká — jdeš k ní, klepou se ti kolena, klouby se rachotí — napětí je obrovské. Přiblížíš se k ní, otevíráš pusu, a … najednou ztrácíš řeč. Tváříš se jako blázen a pak začínáš koktat něco, co mírně připomíná češtinu.. Toto je příklad komplexu v pokročilejší formě :-)

Nejdůležitější je vnitřní nastavení.

Pro mě to třeba není vůbec žádný problém.

Víš, jak musíš k takové slečně přistoupit? Jako k nějaké značce na cestě, která značí vzdálenost do nějakého města :) 178.km. A jdeš dál. Samozřejmě se u takové značky můžeš zastavit, a věnovat jí svojí pozornost, ale zároveň si uvědomuješ, že takových znáček bude ještě hodně (min ještě 177 dalších  ) Navíc musíš být vždycky připraven k odmítnutí. V naši praxi jsou nevyhnutné. Musíš akorát chápat, že se to stává a není to nic hrozného.

Ale když se k ní přibližuješ, tak najednou ztrácíš paměť a vůbec nic ti nejde do hlavy.

Tomu se říká strach. Myslíš si,že je to něco hrozného (na základě tvé stupnice hodnot). Vyvrcholení nastává hned v první větě. Adrenalin se ti vstřikuje do krve… Máš extázi… :) Musíš se toho jednoduše nebát, a naučit se vychutnávat různé stupně seznámení. Dívej se na to jako na menší bitvy názorů, slov a myšlenek. Ty utočíš, ona se brání :) Navíc, je to většinou taková hra — její obrana je povrchová, a její stěny jsou z papíru. :) Ona si je staví, aby tě vyzkoušela, a ty to musíš akorát zdolat.

Tak tedy, zapamatuj si to teď, tady a navždy. Přátele buď pomáhají nebo jdou do prdele. Já proti nim nemám nic, ale jestli ti začnou něco vyčítat nebo se chlubit – pošli je někam. Nic dobrého ti to nedá. A jestli to umí lépe — tak ať ti to ukážou, nebo ještě lépe, ať tě tomu naučí! Nemůžou? Pak ať nekidají. Toto by pro tebe měl být základní axiom. Musíš se rozhodnout, nebo ti budou celý život něco vyčítat.

Prodiskutovat na fóru
Novinky emailem Subskribovat
Úvod Kontakty