Tvůj vzhled

Víš, jaké byly moje první dojmy, když jsem poprvé přijela do Čech? Zdejší kluci kašlou na to, jak vypadají. Vždyť oblečení je nejjednodušší způsob, jak předvést svoji osobnost. A jsem víc než přesvědčena, že čeští kluci mají v sobě víc než ukazuje to, co mají na sobě.

Proto jsem se rozhodla popsat 3 nejrozšířenější chyby v oblékání, které pozorují každý den.

1. Neupravenost.

Vždycky jsem si myslela, že když je řeč o stylu, tak upravenost je samozřejmosti. Ale mýlila jsem se. Občas se dívám a myslím: je v Čechách snad nedostatek žehliček? Pro mnohé z vás jsou Vánoce a přijímací pohovor jediné důvody, kdy si na sebe berete vyžehlené oblečení. Jojo, kluci. Nevyžehlené oblečení vypadá ještě hůř, než zapraná a roztažená trička, která máte taky moc radí, a od kterých bych se vám poradila co nejrychleji zbavit. Tak že, žehličku do ruky!

2. Sportu zdar!

Není žádným tajemstvím, že tady převáží sportovní styl. Nic proti, komfort mám taky ráda. Ale zamyslí se nad tím, že takhle se obléká většina lidí. Tvým úkolem je vyniknout z této většiny. Tak že staré pohorky a vybledlou mikinu si můžeš nechat doma, protože v tom nikoho neokouzlíš. Raději přidej na sportovní eleganci. Vypadá to pěkně, a zároveň se cítíš pohodlně.

3. Oblek a batoh???

Jednou mi jedna moje kamarádka řekla:

 • Já se na chlapa ani nepodívám, jestli není v obleku.
 • A co když je v obleku, ale v teniskách a s batohem?,- zeptala jsem se.
 • Pak dostanu záchvat smíchu!!!
 • Jestli sis rozhodl kombinovat styly, tak musíš vědět, jak na to. Pokud to nevíš, tak raději neriskuj. Oblek, tenisky a batoh vypadá mírně řečeno debilně. Jako bys měl firemní party na horách a s dress-codem. Slečna se smyslem pro styl tě prostě nemůže brát vážně.

  Když se nad těmito jednoduchými chybami zamyslíš, tak budeš mít větší šanci vypadat jako svůdník, ne jako mamlas :)

  Řekni, která slečna se ti líbí víc: upravená, štíhlá, pěkně nalíčená a s manikúrou nebo slečna s červeným od pupínek obličejem, v zapraných džinech a s obkousanými nehty?

  Teď si zamyslí nad tím, že upravené slečny si všímají jenom stejně upravených mužů. Ostatní, kdo na sebe nedbá, nemá ani nejmenší šanci svést nějakou pěknou holku. Takovým slečnám musíš vyhovovat, jinak můžeš byt šťastný, jestli se alespoň podívá do tvé strany, protože je to maximum, na co máš a na co se můžeš těšit.

  Ale ti muži, co se o sebe starají, dostávají daleko víc pozornosti od opačného pohlaví. I když se ani nesnaží. Stejně tak pro takové muže je daleko snadnější se seznámit s hezkou slečnou.

  Peče o sebe je především projevem respektu svého těla. A jak ho začít respektovat?

  Začni z nejdůležitějšího. Z pleti. Raději budu předstírat, že nemluvím česky, jestli mě bude balit kluk s mastnou, lesknoucí a aknózní pleti! Chceš snad vypadat jako puberťák? To si nemyslím. Suchá plet se naopak loupá a vypadá to, jako by ses vrátil ze severního pólu a navíc máš avitaminózu. Smíšená - ta je zas mastná v T-zóně a suchá všude jinde. Lesknoucí se nos a suché rty - nezní to skvělé a vypadá to ještě hůř!! Je to ta nejhorší kombinace. Jestli uvidím, že se mému novému obdivovateli leskne obličej, a bude to vidět dokonce i ve tmě klubu, tak se schovám na záchodě, abych se s ním nemusila do konce večera vidět.

  Normální pleť se v přírodě neobjevuje a nemyslí si, že jsi výjimkou. Tvým úkolem je zjistit jaký máš typ pleti a vybrat správnou péči. Tu potřebuje každý typ. Hodně kosmetických firem dneska nabízí výrobky pro mužskou plet. Tak že se neboj, že tvé mužství bude ohroženo růžovým kelímkem s krémem, protože mužská kosmetika se prodává v kelímkách neutrálních barev :)

  Jdeme dal. Vlasy. Vyber si správný účes. S tím ti pomůžou v dobrém salónu a zároveň ti vysvětlí, jak bys o ně měl správně pečovat. Obzvlášť se to týká chlapů s dlouhými vlasy. Čím delší vlasy - tím větší peče. Ale podle mě na to většina dlouhovlasáků zapomíná, a omezují se šamponem, a o svátcích ještě i hřebenem. Nic tak neodpuzuje, jako mastné neupravené vlasy s roztřepenými konečky!!

  Nehty. Kousat si nehty za účelem je zkrátit není nejlepší varianta. Kup si manikurní sadu. Je to docela praktická a potřebná věc. K tomu asi ujídáš kůžičku (dobrou chuť!), což je nejen neesteticky, ale taky nebezpečné kvůli infekcím. A navíc to pak začíná píchat a škrábat. A my, holky, z toho nejsme nadšené. Obzvlášť když ji hladíš stehno a trháš suchou kůžičkou nové punčochy…Po tom ani nedoufej v pokračování večera.

  Tělo. Tohle asi ani nemusím vysvětlovat. Namakané tělo je sexy tělo! Holky se na to opravdu rádi dívají a pak to mezi sebou probírají. Tak že začni hodit do fítka. Přece nechceš, aby tvoje pivní bříško a skleslý biceps byli téma rozhovorů slečen. Ať raději probírají tvoje svaly, a ne to, že žádné vlastně nemáš.

  Vypadat na 100 procent musíš všude a vždycky. Nejenom abys svedl hezkou holku, ale i abys zapůsobil na šéfa, na partnera v práci, na číšnici, která s tebou ráda zaflirtuje, na profesora, který ti přidá pár bodů za “respektování předmětu”, nebo koneckonců na její mámu, která bude litovat toho, že není o 20 let mladší :)

  Prodiskutovat na fóru
Novinky emailem Subskribovat
Úvod Kontakty