O další fázi vztahů

Co následuje poté?

Je všeobecně uznáváno, že se nemá volat v den seznámení. Hlavním důvodem je nenamáhat tvojí novou známost a nenechávat jí litovat, že ti dala svoje číslo. Dokonce i když sama chce, abys jí zavolal, tak si to nejdřív rozmyslí. V tomto případě bude spíše lepší zavolat další den, omluvit se, a odvolat se na naléhavé záležitosti. Ve standardní situaci je lepší volat za 2 až 3 dny, když už buď bude čekat na tvůj telefonát, anebo se smíří s tím, že už jí nezavoláš. Každopádně na tebe bude nějakou dobu myslet, a to je pro tebe jedině dobře.

Když už jsme se začali bavit o telefonátu, tak je dobré k tomu ještě něco říct.

Tak zaprvé, můj osobní názor je, že je zbytečné volat své nové přítelkyni každý den a kecat s ní hodiny. Na co? Toto bude působit dobře mezi čtyřmi očima, obzvlášť když se jí fyzicky líbíš. Dlouhé denní telefonáty na začátku vztahu můžou vést k tomu, že se navzájem unavíte a budete si na obtíž. Na druhé straně, při takovém tempu vám můžou jednoduše dojít témata, protože se zatím znáte jenom krátce, a rychle pochopit, o čem můžeš mluvit, a o čem bys raději neměl, co je pro ní zajímavé, a co ji uspává, je docela náročné. Samozřejmě existují lidé, kteří umí vymýšlet stále nová a nová témata. Jednoduše řečeno, můžou hodně mluvit, ale nakonec taková konverzace omrzí i je. Dalším důvodem nevolat si denně je, že nemůžeš odhadnout, jak je toto telefonování zajímavé pro tu slečnu. Jestli jí voláš a voláš, pak děláš přestávku na 3-4 dny, a ona se sama neozývá – musíš spustit poplach. Slečna si od tebe odpočívá :-) Ovšem může taky vyčkávat, až jí sám znovu zavoláš, ale jestli se ti neozve v průběhu delšího časového intervalu, je to důvod se pořádně zamyslet. Něco není v pořádku, a je čas udělat závěry a změnit taktiku.

Za druhé, nemel by ses ani při telefonování, ani na osobní schůzce moc předvádět, a snažit se, aby se o tobě dozvěděla co nejvíc. Neukazuj své karty. Pomohou ti hrát dobře tuto hru, ale její pravidla budete velmi často porušovat a zároveň i měnit.

Velmi dobrá taktika, jak zjisti vztah holky k různým situacím, je vyprávění story a jiných příběhů ve třetí osobě. Povídáš nějakou historku o svém kamarádovi typu:”(A jednou) můj kámoš… bla — bla — bla…” A pak pozoruješ její reakci.. Pak se s ní dále bavíš, vyvozuješ závěry a přemýšlíš, jaká asi bude její reakce, kdyby byla ve stejné situaci. Jeden velmi moudrý muž jednou řekl: “Nejzajímavější témata jsou lidské vztahy”. O tom se dá mluvit pořád, ale je třeba si uvědomit, že když slečně vypravíš o svých vlastních problémech, tak trochu zbystří, a bude tomu věnovat zvláštní pozornost a z toho si bude vytvářet názor na tebe. A pokud tě osobně moc dobře nezná, tak si zpočátku bude o tobě dělat obrázek přesně z takových historek.

Proto jestli máš chuť té holce něco říct anebo tě zajímá její názor, ale zároveň se nechceš dostat do nevhodné situaci, tak použij vyprávění ve třetí osobě. A jestli třeba zjistíš její negativní postoj na danou situaci, tak se s ní můžeš pobavit podrobněji, proč si to myslí, nebo jí můžeš zkusit přemluvit anebo jí jednoduše řekneš svůj názor. Jenom v takovém případě od ní zjistíš něco užitečného a nejvíce pravdivého, protože při vyprávění v první osobě tě nejspíše nebude kritizovat nahlas, ale nechá si to pro sebe.

Dobře, už bychom měli pokročit dále od telefonátu a volání, protože nám spíše dojde papír na psaní, než bychom řekli všechno. A dále následují samotné schůzky. Tam to vypadá úplně stejně jako s telefonáty: neměly by být na obtíž, ani by ji neměly nudit. A dosáhnout toho můžeš jedině když je schůzek spíše méně než více. Samozřejmě nejenom tak, protože s postupem času se budeš dostávat více do její přízni. Ale ani toto není pravidlo, protože nejsme všemocní. Je to docela jednoduché: když máš hodně něčeho dobrého, skoro až přebytek, tak je logické, že už to nepotřebuješ. Potřebuješ totiž něco jiného, něco, čeho je málo a jen málokdo to vlastní :) Tady se často uvádí jeden dobrý příklad o různých vztazích ke drahým švýcarským hodinkám, na které člověk měsíc vydělával, a k levným, které ale jsou přesto neméně hezké a kvalitní. Vztahy jsou různé, ačkoliv kvalitou i vnějším vzhledem se moc neliší. Dílo je v ceně, která se za ně zaplatila. S holkami (ale i s muži taky) je to úplně stejně. Proto v praxi se docela často vyskytuje, že akce vyvolává protiakce: voláš jí každý den, vymýšlíš nová místa na randění, zveš do klubů a barů, daruješ jí při každé příležitosti květiny – celkově jí obětováváš skoro všechen svůj čas, silu a neuvěřitelné prachy, a ona ti daruje úsměv… Takže z tebe vysává všechnu silu a penízky, ale co se týče nějakých citů nebo sympatii k tobě, tak o tom ani zmínka. Z tebe je pak nanejvýš člověk, se kterým je zábava a se kterým se cítí příjemně, v tom horším případě – jenom nějaký sponzor.. nebo idiot.. :-)

Já se držím jedné teorii, která říká, že nějaké sympatii vznikají ne v průběhu, třeba prvního rande, ale po něm, když jste každý šel domů, a přemýšlíte o stráveném večeru. A jestli byl dobrý, tak přemyslíš, jak moc dobrý asi bude ten příští společný večer, když se znovu uvidíte. (Pozn.: obzvlášť bylo-li rande fakt dobré a máte z něj hodně originálních zážitků (jinými slovy ji pomateš hlavu) ). A tak se zamilujete. Proto když odpojíš mozek od přemyšlení, co se povedlo a co teprve povede, tak dokážeš udržet svůj mozek pořád svěží a v kondici, dokonce i když tvůj ideál ženy tě bude „zpracovávat“ :) Aspoň v začátcích vašeho vztahu, dokud se do tebe úplně nezblázní a ty sám jsi ještě nepochopil, jestli s ní opravdu chceš něco mít. A pak, čert ví, třeba to bude vážně LÁSKA..

Prodiskutovat na fóru
Novinky emailem Subskribovat
Úvod Kontakty