Seznámení pod záminkou služby

Začátečníci svádění se často seznamují pod záminkou služby. Například: «Slečno, chcete se nechat vyfotit?». Po vyfocení můžeme poprosit slečnu o telefonní číslo pro předání fotek. A nejen to! Pod stejnou záminkou se s ní pak můžeš znovu dokonce i sejít! Ale je tady menší háček, který to všechno může zmrazit.

V uvedeném způsobu seznámení tě ona vnímá jak člověka, který poskytuje dobrovolnou službu. Ale na druhou stranu si povšimni, že je to něco jiného než darovat propisku v autobusu. Udělat zdarma dobrou fotku — to se často nevidí. Reakce dívky se dá předpovědět:

  • «On je zvláštní muž, který mi dává něco za nic, musím se před ním mít na pozoru ». Jednoznačně nepřitahoval.
  • «On dělá něco, aniž by za to něco chtěl, raději se zdržím této nabídky». Nejasné.
  • «On je skvělý, doufám, že s ním začnu chodit». Jednoznačně přitahoval.
Výborně. Ted´ pojďme analyzovat další variantu «Slečno, neviděla jste mého bílého koně?».
  • Slečna se tě bojí. Jednoznačně nepřitahoval.
  • Slečna odpovídá velice chladně. Nejasné.
  • Slečna je z tebe paf. Přitahoval jednoznačně.

Teď to trochu rozeberme. Srovnáme variantu 1 a 3 v první situaci. Dovol mě se tě zeptat, jak se chceš chovat, a tedy zapůsobit, aby slečna v tobě viděla svého budoucího přítele a ne laciného fotografa? Všimni si: v prvním případě je všechno jasné. Jestli jsi tu dotyčnou nezaujal, ona se na tebe ani nepodívá. Tak skvěle! Přece v takovém případě nebudeš marnit své síly a city! Totéž se týká nejrůznějších laskavostí: semestrálních projektů zdarma, opravy domu a jiných drahých služeb od první minuty. Mysli a vyvozuj pro sebe závěry.

A trocha teorie na závěr. V tomto článku by bylo vhodné použít slovní spojení «frame vztahy» — rámec vztahů. Jak se předvedeš, tak se na tebe i budou dívat. Předvedeš se jako laciný fotograf — budeš laciným fotografem. Předvedeš se jako muž u žen oblíbený, za kterého stojí bojovat — ony budou bojovat.

A nakonec malý brouček do hlavy: jakým způsobem vzatí telefonního čísla změní frame vztah «rychlé svádění»? Ale o tom již brzo v jednom z dalších článků.

Prodiskutovat na fóru
Novinky emailem Subskribovat
Úvod Kontakty